Srovnani software
O bsoco

 

Index bsoco

 

Co je index bsoco ?

Index bsoco určitého softwaru je vypočten na základě objektivních kritérií založených na mapování chování členů bsoco.

 

Díky unikátně sestavenému dotazníku umožňuje bsoco přenášet pohled uživatelů softwaru do podoby indexu, který je hodnocený podle 4 hledisek (výkonnost, ergonomie, bezporuchovost a služby) a nabízí způsob, jak si vhodně vybrat ze široké nabídky na trhu. Hodnotu indexu bsoco dále ovlivňuje popularita softwaru na webu bsoco, to znamená počet hlasujících a frekvence hlasujících pro daný software.

 

Pro Vaši lepší orientaci uvádíme, že software, který má index bsoco vyšší než 7000 bodů je považován za vynikající pro splnění všech potřeb uživatelů. Pokud je index vyšší než 5500 bodů, můžete ho považovat dobrý software, který správně odpovídá potřebám uživatelů. Při hodnocení pod 5500 bodů musíte být ostražití.

 

Proč důvěřovat indexu bsoco ?

Kromě speciálně zpracovaného dotazníku a způsobu výpočtu indexu bsoco, jsme zavedil kvalitativní proces. To znamená, že každé hlasování je kontrolováno a bsoco si vyhrazuje právo odstranit dané hlasování, jestliže nastane některá z následujících situací:
- profil hlasujícího neodpovídá běžnému uživateli daného softwaru (například distributor nebo editor)
- popis kladů a záporů není dostatečně výstižný
- není uveden žádný záporný bod (prostor pro zlepšení), což je nepravděpodobná situace pro skutečného uživatele
- doba přihlášení k vyplňování dotazníku je neslučitelná s dobou pro vyplnění odpovědí za normálního stavu
- počet hlasů pocházejících ze stejné interní domény (@ xxx.xx) je příliš vysoký
- hlasování se záměrně snaží pokazit obraz jednoho nebo více vydavatelů ve prospěch druhého.

 

Dále, aby se zabránilo zneužívání a podvodnému hlasování, je na stránkách bsoco odepřen vstup do komunity bsoco a tím i možnost hlasování těm uživatelům, kteří nemají firemní e-mailovou adresu.

 

Nakonec, před přiřazením indexu danému softwaru, a tím i jeho umístěním v mezinárodním žebříčku, musí být tento software ohodnocen minimálně 5-ti hlasy.

 

Jak zvýšit index bsoco určitého softwaru?

bsoco tým je odhodlán poskytovat maximálně spolehlivý index, a to snížením všech možností jeho zneužívání. Proto jako jediný způsob, jak zvýšit index a posunout daný software v hodnocení je pozvat reálné uživatele, aby hlasovali. Není lepšího hodnocení než to, které pochází od samotných uživatelů. Díky nabídce bsoco můžete pozvat vaše uživatele, aby hlasovali pro váš software.

 

Jak přihlásit software ?

Přihlásit daný software může vydavatel, distributor nebo samotný uživatel, který se domnívá, že je nelogické, aby software, který používá, nebyl přítomen ve světovém žebříčku bsoco.

 

Chcete-li přihlásit software, stačí se stát členem komunity bsoco a vyplnit formulář kliknutím zde.

 

Průměrné Indexy bsoco podle kategorie softwaru: